XXV – lecie PZKFiTS

W dniu 4 września 2015 roku Polski Związek Kulturystki Fitness i Trójboju Siłowego obchodził  XXV – lecie swojej działalności. Wśród zaproszonych gości na ten wspaniałym jubileuszu nie mogło zabraknąć przedstawiciela działającego w naszym regionie, członka PZKFiTS od 1998 roku LZS KS Olszanka – Pogorzela Sekcji Sportów Siłowych i jego założyciela, aktualnego  prezesa p. Dariusza Ilów. Obchody jubileuszu rozpoczął Prezes Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego p. Paweł Fileborn, który powitał przedstawicieli Ministerstwa Sportu, działaczy związku, działaczy klubowych i najwybitniejszych zawodników dyscyplin sylwetkowych i trójboju siłowego.

Prezes przypomniał krótko historię powstania i działalność związku oraz najważniejsze wydarzenia w okresie ostatnich 25 lat. Po wystąpieniu prezesa uczestnicy spotkania mogli obejrzeć przygotowaną na tę okazję prezentację, która w obrazach i liczbach przedstawiała dorobek medalowy i organizacyjny PZKFi TS. Dla kibiców przypomnimy, że dorobek medalowy związku na imprezach międzynarodowych to ponad 300 medali w zawodach sylwetkowych (kulturystyka i fitness) oraz ponad 900 medali w trójboju siłowym (w tym w wyciskaniu sztangi leżąc).

Kulminacyjnym punktem jubileuszu było wręczenie statuetek, pamiątkowych medali i dyplomów dla wybitnych zawodników i działaczy związku. Wśród nagrodzonych był również przedstawiciel z klubu LZS KS Olszanka – Pogorzela p. Dariusz Ilów, który z rąk prezesa PZKFi TS otrzymał srebrny medal „Zasłużonego działacza trójboju siłowego” i pamiątkowy medal XXV – lecia PZKFiTS. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania związku za wkład pracy w popularyzowanie trójboju siłowego w tym wyciskania sztangi leżąc poprzez organizację zawodów rangi ogólnopolskiej w tym Mistrzostw Polski oraz osiągnięcia sportowe zawodników.

 Polecamy

  • logotyp
  • logotyp
  • logotyp
  • logotyp
  • logotyp