Festyn sportowo – rekreacyjny w Pogorzeli

W niedzielę 23 sierpnia  na zielonej siłowni w Pogorzeli odbył się festyn rekreacyjno – sportowy pod hasłem “Silni i Zdrowi – Beznałogowi”. Po sukcesie zeszłorocznej imprezy organizatorzy po raz kolejny przygotowali liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Były to między innymi zabawy i gry sportowe. Bardziej zaawansowani mogli spróbować  swoich  sił podczas zmagań w „Wakacyjnym  Wieloboju Siłowym” , natomiast  najmłodsi w zabawach ruchowych na wesoło. Wspólne imprezowanie rozpoczął taniec dziewcząt przygotowany przez instruktorkę fitness Izabelę Ilów. Taniec był również początkiem wspólnej rozgrzewki uczestników festynu.

Gdy na placu trwały zabawy dzieci i młodzieży oraz zmagania siłaczy, grupa kobiet pod okiem instruktora Nordic Walking Marcina Pluty udała się na okoliczne drogi i ścieżki  gdzie poznawano tajniki tej formy ruchu oraz walory najbliższej okolicy. Kiedy inni zażywali ruchu pozostali uczestnicy festynu mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez p. Teresę Guszpit, Jagodę Bernacką i Ewę Kociołek ze Stowarzyszenia Kobiet  Wiejskich i Rady Sołeckiej  w Pogorzeli. Wśród lokalnych przysmaków nie zabrakło  zdrowych przekąsek i zdrowego pieczywa z piekarni w Olszance . Aktywne zmagania  i konkursy zakończyło podsumowanie wyników „Wakacyjnego Wieloboju Siłowego”. Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska wręczyła pamiątkowy Puchar dla zwycięzcy oraz medale, dyplomy i nagrody rzeczowe dla uczestników.  Zwycięzcą siedmiu morderczych konkurencji: Wyciskania sztangi leżąc na ilość powtórzeń, wyciskania jednorącz ciężarka o wadzie 17,5 kg, podciągania na drążku, rzutu piłką lekarską, skoku w dal z miejsca, przerzucania opony o wadze 200kg i wagi płaczu został Michał Zalewski, za nim na drugim miejscu uplasował się Michał Jakubowski, a na trzecim Sławomir Sidorowicz.

Głównym organizatorem imprezy była Sekcja Sportów Siłowych LZS KS Olszanka – Pogorzela, a nad jej prawidłowym przebiegiem czuwali p. Dariusz Ilów, Sławomir Sidorowicz i Marcin Gackowski. Całość zakończyło wspólne ognisko i zabawy przy muzyce.

Środki na organizację pozyskano w ramach profilaktyki przeciwdziałania narkomanii w Gminie Olszanka.

Więcej informacji i zdjęć można uzyskać wchodząc na nasza stronę internetową www.lzspogorzela.pl oraz fanpaga lzs Olszanka-Pogorzela.Polecamy

  • logotyp
  • logotyp
  • logotyp
  • logotyp
  • logotyp